wz

Taneční soutěž v orientálním tanci

 

3. října 2009, Restaurace Koliba, Mladá Boleslav

 

Úvodní ročník taneční přehlídky se vydařil

 

Mladá Boleslav - TS Shareefa uspořádala soutěž pro děti, dospělé tanečnice, skupiny i tanečnice s rekvizitou. Báječným odpolednem provedl všechny zúčastněné DJ Honza Boček s tanečnicí Evou Hlávkovou.

Porota měla velmi těžký úkol, posoudit vyrovnané výkony v kategorii dětských tanečníků, skupin, i dospělých tanečnic. Rozhodovala přitom ve složení Soňa Machová, Lenka Dušková a Ivana Kněžáčková.

Na 1. až 3. místě se nakonec umístily dětské tanečnice ze skupiny „Orientální slniečko", které trénuje Zuzana Halásová. Slovenská skupina děvčat se umístila jako druhá ve skupinovém tanci.

Mezi dospělými tanečnicemi i v tanci s rekvizitou se na 1.místě umístila Pavlína Skalská ze Svitav. V hlavní kategorii tančila klasický orientální tanec. V tanci s rekvizitou tančila eskanderany, tedy tanec s melayou. Na druhém místě se umístila Eva Provázníková ze Svitav a na třetím Kateřina Štolová z Kladna. Ve skupinovém tanci se na prvním místě umístila skupina kladenská MeKeBa, její tanečnice předvedly folklórní egyptský tanec zvaný Saidi. Na druhém místě se umístila skupina Gamilla ze Svitav a Orientální Slniečko z Trnavy. Na třetím skupina Shimmy Girls ze Žďáru nad Sázavou.

Mezi dalšími soutěžícími byly k vidění i tanečnice z Mladoboleslavska, například taneční soubor dětí a dospělých z Vlkavy pod vedením trenérky Milky Skalské. Dále Nikola Uramová, která vybojovala zvláštní cenu poroty za tanec s rekvizitou. Uměleckým a zcela odlišným pojetím orientálního tance mile překvapila tanečnice Aneta Koucká, která získala hned dvě ocenění od poroty, jednu zvláštní cenu a 3. místo v tanci s rekvizitou s ohnivými vějíři. Na druhém místě v tanci s rekvizitou se umístila Natálka Topolovská s variací orient-passo double.

Zpestřením celého odpoledne bylo již nesoutěžní vystoupení děvčat z fitka Move energy, vystoupení porotkyň Soni, Lenky a Sidonie Zainy, i vystoupení arabského flamenca v podání TS Shareefa. Taneční skupina dětí Ameera Shahrazad zpestřila svým tancem čekání na výsledky, které byly vyhlášený závěrem celého odpoledne těsně před 18hodinou.

Všem soutěžícím gratulujeme a těšíme se na II.ročník zase za rok v říjnu v Mladé Boleslavi. Výsledky hlasování čtenářů v anketě o Miss sympatie tanečnic z Mladoboleslavska budou zveřejněny na stránkách Boleslavského deníku v pátek 9.října 2009.

 

Autor: Eva Hlávková, Taneční škola Shareefa Mladá Boleslav.

Zveřejněno na www.mbnoviny.cz dne 5.10.2009

 

ZPĚT

 

 

ZPĚT