wz

Orient na Stránově (2)

 

25. června 2011, zámek Stránov, Jizerní Vtelno

 

Úvodní ročník taneční přehlídky na zámku Stránov

 

Akce začala vystoupením tanečnic v 10 hodin. Návštěvníci mohli zároveň využít prohlídky expozic tohoto zámku a přilehlé zahrady. 
Od 11 hodin čekal na zájemce taneční seminář egyptského folklórního tance s lektorem z Egypta – exklusivním hostem a učitelem tance byl Osama Mimi Farag, který provedl zájemce folklórními tanci se zaměřením na núbii. Taneční semináře se mohl zúčastnit kdokoliv, nutné bylo pouze se včas přihlásit na tel. čísle 606/283703.
Od 14 do 21hodin následovali taneční vystoupení různých žánrů: indické tance, moderní tance, orientální břišní tance, folklórní tance a dobové tance. V 19 hodin vyvrcholila akce na Stránově speciálním vystoupením Pirátů z Karibiku, dobovými tanci, ohnivou show a burlesque kankánem v podání tanečnic TS SHAREEFA.
V prostorách zámku byly připraveny zámecké expozice, občerstvení v zahradě, čajovna, orientální tržiště, přehlídka šatů a kostýmů, půlhodinová taneční lekce pro děti a dospělé v čase od 10:30 do 11 a od 15 do 15:30 hodin.


Zveřejněno na http://www.stredoceskenovinky.cz dne 10.5.2011

 

Zámek Stránov - novorenesanční zámek na místě původního středověkého hradu v obci Jizerní Vtelno získal svůj dnešní romantický vzhled při rozsáhlé přestavbě na konci 19. století. Přestavbu provedl v letech 1890 - 1894 podle projektu Josefa Schulze, autora Národního muzea či Rudolfina, stavitel Mráz na zakázku Marie z Valdštejna a Vartemberka. V roce 1917 koupil zámek ředitel a pozdější president Škodových závodů Josef Šimonek. Jeho syn František Šimonek žil na Stránově s rodinou až do znárodnění v roce 1950. Po znárodnění byl zámek využíván jako dětský domov. Od roku 2003 je Stránov opět v rukou rodu Šimonků, kteří ho o rok později poprvé v historii zpřístupnili veřejnosti.

 

ZPĚT

 

 

ZPĚT